Začátek roku 2024 přináší raketový růst Bitcoinu a spousta lidí chce své investice vybrat právě teď. Předem upozorňuji, že toto není profesionální finanční poradenství, jen popíšu svůj postup jak jsem prodal a vybral Bitcoiny z burzy Binance. Dle dostupných (i starších) návodů na internetu to totiž není až tak úplně jasné neboť některé návody již neplatí. Popis vztahuji k české mutaci webu Binance a standardním SEPA převodům.

Jako první musíte zadat příkaz k prodeji Bitconu za Vámi stanovenou cenu. Předpokládám, že toto jste zvládli a na účtu Binance Vám v měně USDT naskočila nějaká pěkně tučná částka. :-) Logicky máte pocit, že někde kliknete, zadáte SEPA platbu a peníze se Vám obratem objeví na Vašem účtu. Tak jednoduše to bohužel nefunguje. Spousty lidí má i problém se na webu Binance v tomto směru orientovat. Po přihlášení vidíte na "řídícím panelu" zůstatek a je tam odkaz "Vybrat". Na další obrazovce musíte zvolit "Vybrat FIAT měnu". V dalším formuláři již můžete zaslat via klasickou SEPA platbu peníze. Problém ale je, že POUZE v EUR, u ostatních měn je SEPA zablokována, nebo se vůbec nenabízí.

Je tedy nutné nejprve provést konverzi z USDT na EUR. Vpravo nahoře ikona "diskety", vybrat SPOT a u měny USDT (předpokládám, že tam Vám prodané Bitcoiny byly interně připsány) zvolit SMĚNIT. Zkontrolujte si hodnotu/kurz a pokud je vše v pořádku (s kurzem stejně nic neuděláte) tak směnu potvrďte.

binance smena na eur

Znovu se vraťe na "řídící panel" a u zůstatek zvolit "Vybrat", na další obrazovce zvolit "Vybrat FIAT měnu". Pak je již u měny EUR možný standardní SEPA převod s poplatkem 1EUR.

binance vyber fiat

Ale to pořád není vše, protože pokud jste si ještě peníze z Binance neposílali, je nutné nejprve ze svého EUR účtu (osobně jsem na to použil REVOLUT) poslat 2EUR na Binance (Binance Vás navede). Tím potvrdíte, že jste majitel cílového účtu a teprve následně Vám Binance umožní peníze na daný účet odeslat. Zřízení účtu na REVOLUT, nabití a zařízení všeho včetně poslání 2EUR a následného odeslání peněz z Binance na REVOLUT šlo zvládnout ani ne za 10 minut. Nemusíte použít REVOLUT, ale například Wise neakceptuje převody peněz z Binance. V Revolut si již EUR převedete na CZK výhodněji a můžete si je poslat bez poplatku na český účet.

A nezapomeňte zisky řádně zdanit!