Karlosův archívek plků alias blog :-)

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: Nezařazeno
 • Zobrazení: 2142

Vážení spameři ...

Poslední dobou přibývá nevyžádaných hromadných reklamních mailů v mých schránkách. Nikdy nedávám nikomu souhlas a některé schránky ani nejsou veřejné. Nechápu jak je možné, že tolik firem/jedinců nedodržuje zákony české republiky aniž by nesli odpovědnost. Abych si to necucal z prstu, doporučuji přečíst například http://www.podnikatel.cz/clanky/obchodni-sdeleni-nemuzete-posilat-komu-chcete-vime-co-vse-musite-dodrzet/.

Pro ty co nedokáží přečíst delší text to shrnu:

 1. Musíte mít můj dokladovatelný souhlas aby jste mi takové sdělení mohli poslat
 2. V emailu s prosbou o dání souhlasu NESMÍ být jakákoliv reklama
 3. Za porušení zákona hrozí pokuta až 10 000 000 Kč

Zamyslete se proto vážení spameři, jestli Vám to za tuto pokutu stojí. Chápu, že liknavost a nečinnost UOOU je do očí bijící, ale věřte, že tento stav nevydrží dlouho. Pokut se začíná rozdávat čím dál více.

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: Nezařazeno
 • Zobrazení: 2583

TESCO MOBILE se zbláznil

"Mobilní virtuální operátor (Mobile Virtual Network Operator, MVNO) je operátor, který nemá lincenci, ani infrastrukturu, zato má přímý vztah ke koncovému zákazníkovi."

V překladu do pochopitelného jazyka, je to pouze přeprodejce služeb, který nakupuje za "velkoobchodní ceny" a prodává zákazníkům levněji, než klasický operátor (logicky, protože nepřidává žádnou hodnotu, umí jen nabídnou nižší cenu).

Ve světle těchto faktů se nabídka na mobilní internet MVNO Tesco Mobile za 350,- Kč (1GB/měsíc) jeví jako lehké pomatení smyslů. Tesco Mobile využívá služeb O2 a samotné O2 tento tarif prodává za cca 243,- Kč. Obě ceny jsou s DPH.

Pokládám si otázku: Je nutné platit manažerské platy debilům, nebo jsou opravdu zákazníci tak hloupí ?

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: Nezařazeno
 • Zobrazení: 3195

O2 změna smlouvy

... aneb přece to jde.

Před cca 4 měsíci jsem s O2 podepsal (pro mě v tu dobu výhodnou) smlouvu se závazkem na 2 roky. Po té co 11.4.2013 O2 vyhlásil revoluční tarify free, jsem byl mile překvapen, kam až lze cenu volání snížit. Nicméně v tu chvíli jsem na smlouvě měl cca o třetinu víc.

Zavolal jsem tedy na O2 linku s tím, proč bych měl platit více než co nabízejí a k mému údivu mi bylo sděleno, že mi tarif bez problému sníží na ten nový (zruší stávající smlouvu a vytvoří novou). Nutno podotknout, že jsem zavolal a nechal se přímo přepojit automatem na žádost o zrušení služeb.

Pokud tedy i Vy váháte jestli to lze, tak zjevně lze. Dokonce to tak stojí ve formulaci dopisu od O2:

"... jsme rádi, že jste využil/a flexibilní možnosti přejít na zvýhodněný tarif ..."

Je příjemné zjistit, co s trhem umí udělat strach z nového operátora. :-)

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: Nezařazeno
 • Zobrazení: 3008

Nový osobní blog

Ne že bych měl potřebu nějak závratně zahlcovat internet svými chytrými plky, ale z důvodu reorganizace firmy jsem po letech zrušil web itx.cz a udělal z něj jen rozcestník na jednotlivé firemní divize. Zůstalo mi pár článků, které ve své době vydání měly hlavu a patu, a nepochopitelně i nějakou návštěvnost, rozhodl jsem se proto vytvořit tento blog. Je sice asi 10 let poté, co vlna blogování ovládala svět internetu, ale mě to nevadí. Budu to tu používat jako svůj archiv, abych měl v důchodu nějaké záchytné body v případě výpadků paměti. A nebo taky ne, to se časem uvidí. :-)