Tak jsem vyměnil svoje Garmin Fenix 7X Solar za Garmin Forerunner 965. Jediný důvod byla masivnost a váha FENIX 7X, vadilo mi to při enduro ježdění na kole. Fenix 7X s řemínkem váží 105g, Forerunner 965 53g. Snímače a GPS jsou defacto stejné a možnosti snímání aktivit také. Forerunnery již nejsou tak designově hezké jako Fenix (byť mají titanovou lunetu) a jsou více "sportovní". Co je lepší/horší (záleží na úhlu pohledu) je AMOLED display. Ten je sice extrémně ostrý a čitelný, ale Forerunner 965 rozhodně nevydrží na baterie tak dlouho jako Fenix 7X. Otázka je, jak vydrží sklo, které není "utopeno" pod lunetou, ale je ve stejné rovině.

1. nabití výdrž 9 dnů, vypnuté AlwaysOn: zbytková baterie 23% a celkem 18hod používání GPS

2. nabití výdrž 5 dnů, zapnuté AlwaysOn (bez gesta u všeobecného): zbytková baterie 20% a celkem 10hod používání GPS

Hodinky používám v "chytrém režimu" s notifikacemi z mobilu. Jas na střední, vypnuto ovládání dotykem. GPS v automatickém režimu. Celodenní snímání tepu. Oproti výchozímu nastavení používám minimalistickým černobílý ciferník (Simple 2). 

Obecně při zapnutém AlwaysOn (bez gest) v režimu chytrých hodinek a rozumným počtem notifikací Vám za 24hod ubyde zhruba 10% baterie. 1hod snímání GPS aktivity se zapnutým AlwaysOn (s gesty) si vezme dle typu pohybu 3-5 procent baterie. Podle nastavení a délky používání GPS denně Vám tedy Garmin Forerunner 965 vydrží něco mezi 3-14dny (obě hodnoty jsou dost extrémní). Realita při mém používání se zapnutým AlwaysOn a GPS aktivitou v průběru 1 hod denně vydrží cca 7 dnů.