Karlosův archívek plků alias blog :-)

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: IT
 • Zobrazení: 1524

Jak na vyhledávání v Outlook 2016

Každý, kdo používá Outlook 2016 již určitě zkusil vyhledávat v mailech. Nicméně vyhledávání v Outlook 2016 umožňuje výrazně větší možnosti, než se Vám zdá. Co osobně vadilo mi prakticky jako první, je že v Doručené poště při vyhledávání Outlook 2016 prohledával celou schránku a ne pouze složku doručená pošta. Toto lze jednoduše nastavit v:

SOUBOR - MOŽNOSI - HLEDÁNÍ (část Výsledky)

Jakmile máme nastaveno, můžeme zkusit praktické dotazy do pole vyhledávání:

projekt - nalezne veškeré maily, ve kterých bude slovo projekt

projekt samurai - nalezne veškeré maily, které obsahují slova projekt a samurai (umístěné kdekoliv v obsahu a je jedno v jakém pořadí)

projekt NOT samurai - nalezne veškeré maily, které obsahují slova projekt ale neobsahují slovo samurai

"projekt samurai" - nalezne všechny maily, které obsahují přesnou frázi "projekt samurai"

from:"Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." - Nalezne všechny emaily od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Atd.

Veškeré možnosti naleznete na support webu Microsoftu.

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: IT
 • Zobrazení: 1574

Outlook 2007 ve švédštině

Microsoft o5 boduje. :-) Klienti s Outlook 2007 po aktualizaci z posledního týdne musí koukat na švédské nádpisy, místo českých/anglických. Co s tím? Stačí odinstalovat obě aktualizace KB4011086 a zakázat opětovnou instalaci.

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: IT
 • Zobrazení: 1775

Outlook 2007/2010 - nelze otevírat přílohy (06/2017)

30.6.2017 - Microsoft vydal v posledním měsíci "bezpečnostní" aktualizaci pro Outlook 2007/2010, která zabrání klientům otevírat přílohy (PDF/DOC/XLS...). Tzn. je Outlook 2007/2010 nepoužitelný. Pro mě nepochopitelná snaha, jak vnutit novější verze Microsoft Office pod rouškou "bezpečnosti". Pokud se chcete nové "funkčnosti" zbavit, je třeba odinstalovat aktualizaci KB3191898 (Outlook 2007) / KB3203467 (Outlook 2010) a zabránit ji v opětovné instalaci.

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: IT
 • Zobrazení: 15459

Windows 10 - změna Veřejné sítě na Privátní síť (potřetí)

To, že Microsoft zjevně občas hrubě nezvládá logiku a ergonomii jsem se přesvědčil tím, že starší článek o změně Veřejné sítě na privátní je nejčtenější na celém blogu. Už to, že na takto triviální věc je nutné psát návody je prostě špatně.

Řešil jsem nyní nemožnost přepnout podle všech původních návodů a našel jsem řešení přes úpravu v registrech, která zabrala.

Číst dál

 • Napsal Karel Neugebauer
 • Kategorie: IT
 • Zobrazení: 1682

Ověřená firma / ověřená instituce - PODVOD!

cert bloggerAktuálně se množí vlna email/telefonických nabídek na různé "certifikáty" typu oveřená firma / ověřená instituce. Dle mých zkušeností, u všech případů co jsem řešil, vždy šlo o podvod. Bohužel prokazatelnost takového trestného činu je defacto nemožná (asi ani nebudete disponovat nahrávkou, ve které Vás manipulují a lžou Vám po telefonu). Kdokoliv Vám dnes za peníze může na kus papíru napsat "nejlepší firma/instituce v oboru" a můžete si to přilepit třeba na čelo. Je logické, že takovéto "certifikáty" nemají žádnou cenu, naopak v očích svých klientů si spíše pohoršíte. Pokud jste již takový certifikát zakoupili a vyvěsili na svůj web/provozovnu, doporučuji ho okamžitě stáhnout.

Obecně bych doporučil veškeré nabídky, které Vám aktivně někdo nutí emailem/telefonom (tzv. agresivní marketing) okamžitě odmítat a vůbec se nenechat vtáhnout do velmi dobře nacvičené manipulativní konverzace. Pokud přece cokoliv potřebujete, lze si to v dnešní době kdykoliv bez problémů najít/zakoupit. Případně pokud potřebujete pomoci s něčím, čemu nerozumíte, oslovte odborníky ve Vašem okolí. Agresivní marketing je zlo, a bude tady, dokud budou existovat jedinci, kteří mu budou ochotni naletět. :-(